Proměny práce – firemní hodnoty nabývají na důležitosti

posted in: rubrika_clanky | 0

Novojičínské PROFICIO chystá na podzim konferenci, jejíž název je Hodnota hodnoty – právě o hodnotách (firemních a osobních) celá konference bude. Vystoupí řada výborných řečníků, kteří se daným tématem zabývají a právě oni jsou těmi, kteří firmám i jednotlivcům pokládají provokativní otázky: Je to v souladu s vašimi hodnotami? Myslíte si, že vaši zaměstnanci poznají, že firma má tyto hodnoty? Pokud mluvíte o hodnotě důvěry, pozná to i váš zaměstnanec ve výrobě, že je to hodnota firmy?

Z hodnot se stal doslova módní trend. Pro většinu firem je mít definované firemní hodnoty nutnost. Z každé myšlenky se dá udělat něco, co lidem prospěje, ale také něco co není s nimi v souladu. Některé firmy vyvěsí na chodbě hodnoty firmy s představou, že je mise splněna. Možná tak mise grafikaJ Vyvěšené fáze o inovaci, svobodě a sounáležitosti jsou málo. Firma musí deklarované hodnoty žít, jinak není „uvěřitelná“. Lidé ve firmě, koncoví zákazníci a partneři firmy rozdíl dříve či později poznají. Prostředí, které žije hodnotami je totiž patrné na první pohled – pohybují se v něm spokojení lidé, pro které práce často není prací.

Pokud chcete, aby lidi ve firmě žili hodnotami, přijďte se inspirovat od skvělých řečníků. Hlavním speakerem bude Bára Pilná, která se podělí o svou vlastní žitou zkušenost ze ZOOTu, který s hodnotami pracuje přímo ukázkově – i proto zaznamenal raketový úspěch. Z workshopů si zcela jistě odnesete řadu námětů, jak téma hodnot uchopit – jak hodnoty (re)definovat, jak je komunikovat navenek, jak sladit hodnoty firmy a zaměstnanců atd.

Konference není zaměřena jen na firmy, ale i na význam a místo hodnot v životě mě, jako jednotlivce. Hodnoty jsou totiž něčím, o co je třeba pečovat a aktivně podporovat.

Pokud cítíte, že téma hodnot s vámi rezonuje. Konference se koná 21. října 2016.

Více o konferenci naleznete http://hodnotahodnoty.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *